KRAKELOVANÁ MOZAIKA

 

! Suprová novinka na našem trhu - KRAKELOVANÁ SKLENĚNÁ MOZAIKA v široké škále odstínů

 ! NOVINKA - KRAKELOVANÁ skleněná mozaika- prodává se v plátech 20x15cm, které se po poklepáním speciálním kladívkem na krakelovanou mozaiku rozpadnou na malé střípky, které nádherně odráží světlo a vytváří úžasné efekty.

Krásně se kombinuje s mozaikovými skleněnými kameny 10x10mm a 30x10mm - díky stejným barevným odstínům a stejné tloušťce skla - a vznikají tak jedinečná mozaiková dílka - senzační svícny, mozaikové koule, srdce, poháry, vázy, mísy, velikonoční vejce či vánoční koule, lampionky, ...

 

     

                                                                               Dále budete potřebovat: nějaký hezký PŘEDMĚT NA DEKOROVÁNÍ, SILIKONOVÉ LEPIDLO na mozaiku, KLADÍVKO na krakelovanou mozaiku, SPÁROVACÍ HMOTU (bílou spárovací hmotu můžete tónovat tónovacími či jinými akrylovými barvami).

POSTUP :
1. Položte mozaikový plát zabalený ve fólii na podložku nebo na tác a řezákem nebo nožíkem opatrně diagonálně fólii rozřízněte. Malířským nožem nebo špachtlí zespodu opatrně mírně kousek podeberte - plát se začně rozdělovat na menší či větší mozaikové kousky.
2. Naneste špachtlí na část zvoleného předmětu cca 1cm silnou vrstvu silikonového lepidla na mozaiku (nenanášejte jej na celou plochu, protože lepidlo rychle zasychá). Následně na něj pokládejte větší či menší kousky krakelované mozaiky (mezery mezi nimi nechávejte podle toho, jak velké spáry budete chtít mít - cca 1-3mm). Poté nalepené mozaikové kousky zlehka poklepejte kladívkem na krakelovanou mozaiku, aby se mozaikové kousky rozpadly na jednotlivé střípky (ťukejte "přiměřeně" :-), pokud byste ťukali málo, tak se mozaika nerozpadne na malé kousky, pokud moc, tak se začne tříštit na malé střípky a odletovat kolem, takže po chvíli si každý najde ten správný poklep). Zbytky silikonového lepidla můžete odstranit špachtlí.
! Pozor: Lepí se vždy barevnou plochou dolů, průhledným sklem nahoru (nejlépe se pozná, podíváte-li se z boku na hranu/řez skla do světla).
3. Nechte silikonové lepidlo cca 1-2hod zaschnout (doba závisí na okolní teplotě). Připravte si spárovací hmotu podle návodu a špachtlí nebo houbičkou dobře zatřete všechny spáry. Přebytek spárovací hmoty setřete houbičkou nebo papírovou utěrkou. Nechcte zaschnout alespoň 12 hodin.
4. Nakonec celý povrch houbičkou zbavte zbytků spárovací hmoty a dobře vyleštěte.

 

 

 
Máte dotaz k dannému zboží ? Nebo nějakou jinou poznámku či připomínku? Neváhejte a napište nám.
Text dotazu:
Váš e-mail:

 

 
 
 
Party tipy & Inspirace 
Nejnovější TIP ...
Test clanku

Pellentesque tempor ipsum eu metus placerat congue. Morbi mattis nunc id pede. Nam nec dolor. Etiam faucibus urna sit amet purus. Cras volutpat. Cras eros est, volutpat a, venenatis a, tristique ut, felis. Fusce elit nisl, viverra vel, placerat nec, congue ut, pede.

celý článek »